• English
  • Deutsch

Koupit vstupenku!

Benátská poodhaluje svůj program

Přípravy na 24. ročník festivalu Benátská!, který se uskuteční 28. – 31. 7. 2016, už jsou v plném proudu. Pořadatelé už spustili vánoční vlnu předprodeje, která poběží až do 31. 12. 2015. Postupně také odhalují některé z českých a slovenských interpretů, na které se mohou fanoušci v létě těšit.

„Chceme zachovat loňský koncept festivalu postavený na kvalitních českých a slovenských kapelách a doplněný o zahraniční headlinery. Navíc přidáme letos novinky a překvapení, která budeme v příštích měsících postupně odhalovat“ říká zakladatel a ředitel festivalu Pavel Mikez.

Jméno prvního zahraničního headlinera představí Benátská! na přelomu roku. Již potvrzené československé kapely doplnili zpěvačka Kristína, hudební skupiny N.O.H.A., Vypsaná fixa, Dymytry nebo Vltava. Ta na Benátskou! přiveze mimo jiné i písničky ze svého nového alba, které vydá k příležitosti svého 30. výročí.

Festival zachová i tři scény. Jedna z nich bude nově dramaturgicky věnovaná klubovým kapelám. „V letošním roce zaznamenal festival výrazný nárůst mladších návštěvníků, jednu scénu věnujeme právě jim. Představí průřez toho nejlepšího ze současné mladé scény,“ doplňují pořadatelé.

Za třiadvacet let se může Benátská! pochlubit pozoruhodným výčtem známých hvězd, které na ní vystoupily – Kim Wilde, Suzi Quatro, Bryan Adams, Gary Moore, skupiny James, Dream Theater, Clawfinger, In Extremo, Helloween, Scorpions či Anthrax, ale i Village People.

Partneři

Generální mediální partner

Hlavní partneři

Novinky emailem…

© 2022 Benátská! 2022|Změna programu vyhrazena|Grafický návrh: Toscani|Technické řešení: ONIT|Zásady cookies / Nastavení cookies

Přihlášení neboRegistrovat