• English
  • Deutsch

Koupit vstupenku!

David Koller&Agon orchestra-poslední vystoupení !!!!

Jen pár dnů po štědrém dni si mohou severočeští hudební fajnšmekři rozbalit dodatečný vánoční
dárek. David Koller pro jeden večer vzkřísí unikátní koncertní projekt z jara letošního roku, kdy odehrál tři vyprodané koncerty s komorním orchestrem Agon. Ještě jednou si tak mohou Kollerovi fanoušci vychutnat oblíbené skladby za doprovodu smyčců a dechů, a to v sobotu 29. prosince v liberecké Tipsport aréně. Vstupenky je možné zakoupit v pokladně Tipsport areny a v síti Ticketpro a Ticketportal.

V programu zazní známé hity Davida Kollera v bigbandových aranžích. Nepůjde však o obvyklé
spojení, kdy zpravidla zvítězí zvuk rockové kapely. Concerto grosso Davida Kollera a Agon Orchestra je koncipován do symfonické podoby, ve které se střídá původní rockový sound s cover verzemi, jež originální nahrávky připomínají pouze vzdáleně.

„Po odehraných reprízách můžu říci, že aranžmá Agonu je napsáno skvěle a že dirigent Petr Kofroň mnohdy doplnil tušené. Předáváme si s Agon orchestrou hudební témata, nebo hrajeme po sobě jiné aranžmá stejných skladeb,“ říká David Koller a dodává: „Naše spolupráce není o tom, že hraje
hlavní kapela plus doplňující tklivý orchestr. Tohle je Concerto Grosso!“
zdůraznil David Koller.

Skladatel, šéf orchestru plzeňské opery a také producent posledního Kollerova alba Teď a tady
Petr Kofroň označil projekt za sraz dvou myšlení – rockového a soudobé vážné hudby. „Vypreparujeme něco z rockové písně a postavíme na tom jakoby současnou vážnou hudbu, většinou urousanou, s rockovým feelingem. Nejde tedy o písně v obvyklém hávu s leskem krásných houslistek, ale spíše o souboj rockové kapely, kterou se snaží dravostí, divokostí a možná bláznovstvím „přehrát“ soubor „klasických“ nástrojů, vypráví Petr Kofroň.

Koncert  Davida Kollera a Agon Orchestra v liberecké Tipsport aréně 29. prosince zakončí povedený rok, kdy se všestranný muzikant zapojil vedle svých autorských koncertů také do několika charitativních
projektů a na podzim se účastnil jedinečné putovní přehlídky Slet bubeníků.

Partneři

Generální mediální partner

Hlavní partneři

Novinky emailem…

© 2020 Benátská! 2021|Změna programu vyhrazena|Grafický návrh: Toscani|Technické řešení: ONIT

Přihlášení neboRegistrovat