• English
  • Deutsch

Koupit vstupenku!

Festival se naplno rozjíždí, pořadatelé věnují Michalovi Hrůzovi celý honorář

Festival Benátská! otevřel včera brány rekordnímu počtu návštěvníků, kteří se sjeli v podvečer konání  celé akce. Čtyřem tisícovkám lidí, jež se už nemohly dočkat dnešního oficiálního festivalového začátku, hrály přední světové i domácí revivalové kapely.

Vyšlo i počasí, déšť se spustil až po posledním tónu závěrečného vystoupení australských ACCA/DACCA (AC/DC revival). Podle pořadatelů takový velký zájem naznačuje zvýšení návštěvnosti. „Je to pro nás příjemné překvapení. Dneska navíc očekáváme nápor fanoušků kapely Team či Ivana Krále,“ říká šéf festivalu Pavel Mikez. Program Benátské podle něj zůstává nezměněný až na koncert Michala Hrůzy, který stále leží po napadení v ostravské nemocnici. „Za Michala nehledáme náhradu. Jen program trošku roztáhneme. Vnímáme složitou situaci zpěváka, muzikantů i jejich rodin. Proto honorář, který měli obdržet za vystoupení na našem festivalu posíláme v plné výši managementu kapely. Ať sami rozhodnou o tom, jakým způsobem s ním co nejsmysluplněji naložit,“ doplňuje Mikez. Dle sddělení manažerky M. Tůmové je Benátská! první festival, který se k takovému kroku rozhodl a nesmírně si ho cení.

 

Festival Benátská!, který letos zkrátil název z původního Benátská noc je již potřetí naplánovaný do sportovního areálu v libereckém Vesci od 24. do 27. července. Letos se programově zaměřuje více na nejpopulárnější české a slovenské kapely. Zahraniční skupiny budou spíše doplněk. V sobotu dorazí například finští HIM nebo legendární slovenská kapela Team. V pátek tam v čele s Pal'em Haberou odehraje jediné letošní festivalové vystoupení s novým bubeníkem.

 

Novinkou je letos to, že v neděli 27. července bude hudební přehlídka pro všechny zdarma. A to díky spolupráci promotérů s Libereckým krajem, kteří se rozhodli poslední festivalový den ukázat hudebním fanouškům z celé země regionální potraviny, kulturu a spolky a navíc nechají zájemce nahlédnout do festivalu z druhé strany, tedy ze zákulisí. Celodenní program ten den zakončí například koncerty Petra Koláře nebo Čechomoru.

A na jaké kapely se mohou fanoušci těšit? „Na našich pódiích se vystřídají například Tomáš Klus, Ivan Král, Mňága a Žďorp, Lenny, Vypsaná fIxa, Mandrage, Doctor P.P. nebo Horkýže Slíže či Supergroup. Navíc koncertně u nás oslaví výročí třicet let slovenští hosté Tublatanka a Zóna A, Slobodná Európa zase pětadvacet let. Další vystupující Chinaski mají letos dvacetiny. Stejně let na české scéně slaví i zpěvačka Anna K,“ vyjmenovává Pavel Mikez.

 

Partneři

Generální mediální partner

Hlavní partneři

Novinky emailem…

© 2022 Benátská! 2022|Změna programu vyhrazena|Grafický návrh: Toscani|Technické řešení: ONIT|Zásady cookies / Nastavení cookies

Přihlášení neboRegistrovat