• English
  • Deutsch

Koupit vstupenku!

HIT Y.M.C.A. ZAZNÍ NA BENÁTSKÉ! DO ČESKA VŮBEC POPRVÉ PŘIJEDOU VILLAGE PEOPLE

Na kontě mají přes sto milionů prodaných alb, zdolané hitparády v Anglii a v Americe a hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy. V roce 2009 se zapsali do Guinessovy knihy rekordů poté, co více než 44.000 lidí tančilo na jejich písničku Y.M.C.A. a pohybem ramen hláskovalo písmena z názvu skladby. Když k tomu přidáme megahity jako Macho Man, Can’t Stop the Music, Go West nebo In the Navy, nemusíme už pokračovat dál. Ano, druhý zahraniční headliner letošní Benátské! budou Village People! Páteční program je zkompletovaný a vypadá to, že nás čeká skvělý večírek.

 

Když v roce 1978 vyšel, stačilo mu pár týdnů na to, aby se vyšplhal do úplného čela britské hitparády a v amerických žebříčcích bodoval na druhém místě. Za tu dobu se ho prodalo přes sto milionů kusů, stal se znělkou mnoha sportovních akcí po celém světě, během kterých davy lidí hláskují pohybem ramen písmena z názvu skladby. Navíc třeba světová hudební televize VH1 jej má stále na sedmém místě svých nejhranějších skladeb a dostalo se mu nespočtu coververzí. U nás se předělávky pod názvem Nájem zvedej zhostilo duo Těžkej Pokondr.

„Při výběru dalšího zahraničního headlinera jsme kladli důraz na to, aby byl ze zcela jiného stylového spektra než Helloween, a aby jeho písničky lidé znali. Village People nám přišli jako skvělá volba. Jednak nikdy nehráli v Česku a navíc jejich singly Macho Man, Can’t Stop the Music, Go West, In the Navy, Sex Over a Phone a samozřejmě Y.M.C.A. už někdy slyšel snad každý,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez a připomíná, že kapela byla v roce 2009 dokonce zapsaná do Guinessovy knihy rekordů poté, když více než 44.000 lidí tančilo najednou na Y.M.C.A.

„Přestože se nám předprodej vstupenek raketově zvedá, čísla 44.000 asi nedosáhneme. Každopádně lidé, kteří na Benátskou! jezdí, kapele bez problému připraví mohutnější odezvu, než měli v roce 2009,“ dodává s úsměvem Mikez.

Vystoupení Village People na Benátské! si nenechají ujít ani členové dua Těžkej Pokondr, pro které byla předělávka Y.M.C.A. v podobě Nájem zvedej, jednou z nejúspěšnějších skladeb. „YMCA od Village People byl diskotékový pilíř v dobách, kdy jsme sami chodili na diskotéky a koneckonců i v dobách kdy jsme dělali DJ. Tento legendární hit nešlo minout! Přijedeme se na Village People na Benátskou určitě podívat. Bude to retro jak hrom, ale chceme diskotékovou legendu vidět naživo,“ říká Miloš Pokorný.

Kapelu Village People dal dohromady v roce 1977 skladatel Jacques Morali, který skupině produkoval většinu hitů. Její členové jsou dodnes označování podle postav, které ztvárnili ve videoklipech, tedy: Alex Briley – G.I. voják/námořník, David Hodo – dělník, Glenn M. Hughes – motorkář, Randy Jones – kovboj, Felipe Rose – Indián a Victor Willis – policista/admirál. Kapela nahrála deset alb a poté se na čas rozpadla. V roce 2008 získala hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy (Hollywood Walk of Fame).

Partneři

Generální partner

Generální mediální partner

Mediální partneři

Hlavní partneři

Novinky emailem…

© 2022 Benátská! 2022|Změna programu vyhrazena|Grafický návrh: Toscani|Technické řešení: ONIT|Zásady cookies / Nastavení cookies

Přihlášení neboRegistrovat