• English
  • Deutsch

Koupit vstupenku!

iQLANDIA a iQPARK na Benátské!2017

Trocha vědy nikoho nezabije a to ani na hudebním festivalu, zvlášť když s ní zažijete spousty zábavy.

Liberecká science centra iQLANDIA a iQPARK si pro vás v jednom velkém stanu připravily desítky exponátů a pokusů, u kterých se pobaví děti i dospělí. Stejně jako v našich vědecko-zábavních centrech, kde si můžete užívat interaktivní exponáty, science show i workshopy téměř 365 dní v roce.

Relaxační zóna

Nově jsme pro vás připravili relaxační zónu. Můžete se pohodlně usadit a vychutnat si naše autorské pořady ProfiQ a PokusiQ. A o čem jsou? No přece o vědě.

Dětská dílnička

Další novinkou na našem stánku bude dětská dílnička. Vaše ratolesti si zde budou moci vyrobit originálního broučka na krk, vyrobí si holubičku, která využívá těžiště, zkusí si vyrobit vlastní hudební nástroj, budou pro ně připravené omalovánky a rébusy.

Fyzikální a chemické pokusy pro děti i dospělé

Věděli jste, že černá barva není jenom černá? Přijďte si k nám vyzkoušet metodu chromatografie, kdy rozložíme černou barvu na všechny její části. Ukážeme vám, jak zanechávat tajné zprávy pomocí neviditelných inkoustů. Děti si vyrobí domácí hasicí přístroj, kterým pak uhasí svíčku.

Pokusy s kapalným dusíkem

Při těchto pokusech vás bude zkrátka mrazit, neboť bod varu kapalného dusíku je – 195, 8 °C. Představíme vám základní vlastnosti kapalného dusíku a vyzkoušíme různé pokusy s balónky v kombinaci s kapalným dusíkem.

Digitální mikroskop

Ve světě kolem nás se odehrává daleko víc jevů, než jen ty, které jsme schopni vidět svým zrakem. Prozkoumejte pod mikroskopem displej mobilního telefonu nebo pokožku svého těla. Fantazii se meze nekladou.

Science show

Naši lektoři si pro vás na hlavní stage v čase mezi kapelami připravili vědeckou show, s níž sklízejí úspěchy u nás i ve světě. Díky speciální plošině nebudou lektoři limitováni vůbec ničím, a tak se můžete těšit na výbuchy, ohně a efekty, které nikde jinde neuvidíte!

Partneři

Generální partner

Generální mediální partner

Mediální partneři

Hlavní partneři

Novinky emailem…

© 2022 Benátská! 2022|Změna programu vyhrazena|Grafický návrh: Toscani|Technické řešení: ONIT|Zásady cookies / Nastavení cookies

Přihlášení neboRegistrovat