• English
  • Deutsch

Koupit vstupenku!

Arakain

ARAKAIN patří k nejvýznamnějším a nejznámějším rockovým kapelám v Česku a je již legendou svého žánru.

Všechno to začalo na počátku roku 1982 v Praze, ve sklepní zkušebně a okolních pivnicích Strašnic, kdy se z původní kapely Apad oddělili tři amatérští nadšenci, kteří sdíleli stejný hudební názor, ovlivněný právě nastupující Novou vlnou britského heavy metalu (NWOBHM).

Komunistický režim nebyl kapele nikdy nakloněn a tak ARAKAIN koncertoval a hrál po tancovačkách zcela mimo zájem médií a hudebních vydavatelství. Občas se vyskytnou i zákazy vystupování, nejdelší trval půl roku, ale ARAKAIN stále zkouší a hraje svoje a dostává se mezi špičku rockové hudby u nás, hlavně její metalové odnože. V roce 1986 ale konečně přichází první studiová zkušenost v podobě tří nahrávek pro Československý rozhlas. Díky úspěchu skladeb v žebříčcích rozhlasového pořadu se kapela dopracuje ke svému historicky prvnímu singlu GLADIÁTOR/EXCALIBUR , který vyjde za rok u progresivního vydavatelství PANTON (leden 1988).

Po listopadové revoluci, v roce 1990, může konečně vyjít první album THRASH THE TRASH (Supraphon), které obsahuje skladby ověřené z koncertních programů posledních dvou let a zaznamenává obrovský zájem fanoušků. 124 tisíc prodaných nosičů je pak navždy prodejním rekordem souboru. Bohužel se Zlatá deska v té době uděluje za 200 tisíc. Album se stává jakýmsi mezníkem českého metalu a dnes je už považováno za „kultovní“.

Na své pouti se Arakain potkal na jevištích s mnoha evropskými či světovými hvězdami (Coroner, Destruction, Europe, GammaRay, Guano Apes, Halloween, Hammerfall, King Diamond, Kreator, Running Wild, Saxon, Judas Priest, Anthrax, Soufly, Moonspell, Morbid Angel, Napalm Death, Rage, ProPain, Behemoth, Testament a mnoho dalších.). Kapela je také sedmým nejúspěšnějším interpretem v historii ankety Žebřík, kterou každoročně pořádá hudební periodikum iReport (dříve v tištěné podobě jako Report). Arakain zde byli jedenkrát první, dvakrát druzí a třikrát třetí.

Partneři

Generální mediální partner

Hlavní partneři

Novinky emailem…

© 2022 Benátská! 2022|Změna programu vyhrazena|Grafický návrh: Toscani|Technické řešení: ONIT|Zásady cookies / Nastavení cookies

Přihlášení neboRegistrovat