• English
  • Deutsch

Koupit vstupenku!

Liberecká science centra iQLANDIA a iQPARK opět na Benátské!

Trocha vědy nikoho nezabije a to ani na hudebním festivalu, zvlášť když s ní zažijete spousty zábavy.
Liberecká science centra iQLANDIA a iQPARK si pro vás v jednom velkém stanu připravily desítky exponátů a pokusů, u kterých se pobaví děti i dospělí. Stejně jako ve vědecko-zábavních centrech v Liberci, kde si můžete užívat interaktivní exponáty, science show i workshopy téměř 365 dní v roce.

Fyzikální a chemické pokusy pro děti i dospělé
Věděli jste, že černá barva není jenom černá? Přijďte si do zóny iQLANDIE vyzkoušet metodu chromatografie, kdy černá barva bude rozložena na všechny její části. Místní lektoři vám ukáží, jak zanechávat tajné zprávy pomocí neviditelných inkoustů. Děti si vyrobí domácí hasicí přístroj, kterým pak uhasí svíčku.

Science show
Lektoři si pro vás v zóně iQLANDIA připravili opět i oblíbenou vědeckou Science show, s níž sklízejí úspěchy u nás i ve světě. Těšit se můžete na výbuchy, ohně a efekty, které nikde jinde neuvidíte!
Na Science show do zóny iQLANDIE můžete dorazit ve čtvrtek 26.7. od  18:00 do 18:30, v pátek 27.7. od 19:00 do 19:30 a v sobotu 28.7. od 18:00 do 18:30.

Relaxační zóna
Nově bude připravena pro návštěvníky relaxační zóna. Můžete se pohodlně usadit a vychutnat si autorské pořady ProfiQ a PokusiQ. A o čem jsou? No přece o vědě.

Dětská dílnička
Další novinkou na stánku iQLANDIE bude dětská dílnička. Vaše ratolesti si zde budou moci vyrobit originálního broučka na krk, vyrobí si holubičku, která využívá těžiště, zkusí si vyrobit vlastní hudební nástroj, budou pro ně připravené omalovánky a rébusy.

Pokusy s kapalným dusíkem
Při těchto pokusech vás bude zkrátka mrazit, neboť bod varu kapalného dusíku je – 195, 8 °C. Návštěvníkům budou představeny základní vlastnosti kapalného dusíku a dojde i na ukázky různých pokusů s balónky v kombinaci s kapalným dusíkem.

Digitální mikroskop
Ve světě kolem nás se odehrává daleko víc jevů, než jen ty, které jsme schopni vidět svým zrakem. Prozkoumejte pod mikroskopem displej mobilního telefonu nebo pokožku svého těla. Fantazii se meze nekladou.

 

 

Partneři

Generální mediální partner

Hlavní partneři

Novinky emailem…

© 2022 Benátská! 2022|Změna programu vyhrazena|Grafický návrh: Toscani|Technické řešení: ONIT|Zásady cookies / Nastavení cookies

Přihlášení neboRegistrovat