• English
  • Deutsch

Koupit vstupenku!

Science centra iQLANDIA a iQPARK

iqPark iqlandia_logo

Trocha vědy nikoho nezabije a to ani na hudebním festivalu, zvlášť když s ní zažijete spousty zábavy.

Liberecká science centra iQLANDIA a iQPARK si pro vás připravily desítky exponátů a pokusů na dvou místech areálu – pobaví se děti i dospělí. Stejně jako v našich vědecko-zábavních centrech, kde si můžete užívat interaktivní exponáty, science show i workshopy téměř 365 dní v roce.

Dětská zóna

Bublinárium

Pro všechny malé i velké milovníky bublin jsme si připravili Bublinárium. Ze speciální směsi si zkusíte vytvořit bubliny různých tvarů, velikostí, bublinové pokusy a bublinového hada. Největší úspěch mají vždy obří bubliny, do kterých se můžete zavřít!

Putovní kriminálka

Vyšetřuje se velká loupež! V laboratoři se ztratily plány na Perpetuum mobile. Staňte se členem detektivního týmu a pomozte nám odhalit pachatele. Vyzkoušíte si forenzní metody jako je daktyloskopie, trichologie a identikit. Můžete se těšit i na doprovodný workshop, při kterém si vytvoříte vlastní daktyloskopický otisk, ohledáte místo činu pomocí digitálního mikroskopu a zkusíte si izolovat svoji vlastní DNA, kterou si odnesete jako originální přívěšek.

Pokusy s kapalným dusíkem

Při těchto pokusech vás bude zkrátka mrazit, neboť bod varu kapalného dusíku je – 195, 8 °C. Představíme vám základní vlastnosti kapalného dusíku a vyzkoušíme různé pokusy s balónky v kombinaci s kapalným dusíkem. Uvidíte, například, co se stane, když do něj ponoříme vyfouklý balónek, nebo naopak, co se stane, když do něj ponoříme nafouklý balónek. Myslíte, že jím jde nafouknout balónek? Netušíte? Tak se přijďte podívat k našemu stánku do dětské zóny, kde uvidíte i další pokusy s kapalným dusíkem.

Věda v kuchyni

Víte o tom, že vše co máte ve špajze můžete použít na pokusy? Ne? Tak přijďte na náš workshop a my vám ukážeme, že můžete vaši kuchyň změnit v laboratoř. Vyzkoušíme, co se stane s marshmallow, když ho zavřeme do vývěvy, namixujeme Archimedův koktejl, vyčarujeme duhu v mléce, umícháme prapodivnou kapalinu a mnoho dalšího.

Zóna pro dospělé

Termokamera

Víte, že všechny předměty vyzařují teplo? Ať už je to kelímek s pivem, mobilní telefon, naše tělo, anebo vzduch kolem nás. Existují živočichové, kteří dokáží teplo spatřit, my lidé si ale musíme pomoci termokamerou. Připravili jsme si pro vás ty nejzajímavější experimenty, při kterých si termokameru vyzkoušíte. Přijďte zjistit, jaká část vašeho těla má největší teplotu a proč, na jakém principu funguje skleník, jak namalovat graffiti pro filmového predátora či jak se dá před termokamerou schovat.  Nebo si prostě jen pořiďte originální selfie.

Digitální mikroskop

Ve světě kolem nás se odehrává daleko víc jevů, než jen ty, které jsme schopni vidět svým zrakem. Pomocí digitálního mikroskopu proniknete do tajemství mikrosvěta a uvidíte například, proč k sobě přilnou obě části suchého zipu, jak vypadá mnohonásobně zvětšený list papíru, nebo třeba krystal cukru či hlavička sirky. Prozkoumejte pod mikroskopem displej mobilního telefonu nebo pokožku svého těla. Zkrátka, fantazii se meze nekladou.

Kapalný dusík

I dospělé schladíme kapalným dusíkem, který má teplotu -195,8 °C. Můžete se těšit na výbuchy, pokusy s balónky – budeme je dusíkem nafukovat, polévat, rozbíjet. Na vlastní kůži zažijete, jak chladí kapalný dusík. Odvážlivci mohou vyzkoušet pokus zuřivý býk. A vzhledem k tomu, že jsme na festivalu, připravili jsme i speciální pivní zmrzlinu!

Science show

Naši lektoři si pro vás připravili extrémní pokusy, které vám předvedou během oblíbené science show v časech mezi kapelami. Díky speciální plošině nebudou lektoři limitováni vůbec ničím, a tak se můžete těšit na výbuchy, ohně a efekty, které nikde jinde neuvidíte!

Rozpis science show:
Pátek – GAMBRINUS STAGE:

16.50 po Pipes and Pints
21.30 po Tomu Jonesovi

Sobota – GAMBRINUS STAGE:

15.50 po Arakain
17.00 po Báře Polákové
23.00 po Michaelovi Schenkerovi

Sobota – ČESKÁ TELEVIZE STAGE:

13.50 po O5 a Radeček
19.10 po P. Garandovi

Partneři

Generální partner

Generální mediální partner

Mediální partneři

Hlavní partneři

Novinky emailem…

© 2022 Benátská! 2022|Změna programu vyhrazena|Grafický návrh: Toscani|Technické řešení: ONIT|Zásady cookies / Nastavení cookies

Přihlášení neboRegistrovat