• English
  • Deutsch

Koupit vstupenku!

Skutečná liga opět na Benátské!

Skutečná liga hledá nové talenty pro rok 2016 

Největší tuzemská hudební soutěž v živém hraní se opět hlásí o slovo. Již od začátku dubna mají nové talentované kapely možnost přihlásit do unikátního projektu, který už jedenáct let patří mezi nejúspěšnější soutěže hudebních talentů v živém hraní. Přihlášky do soutěže lze poslat do 30. června 2016. Postupující kapely budou zařazeny do semifinále v živém hraní před odbornou porotou, složenou ze zásadních českých hudebních osobností, kritiků a novinářů. Vítěz Skutečný ligy získá ceny v hodnotě 500 000,- Kč a získá možnost zahrát si na předních hudebních festivalech.  

Jak se zaregistrovat?

1) Zaregistrujte se na www.MusicMap.cz jako muzikant a vytvořte kapelní profil.

2) Po přihlášení do svého profilu klikněte zde na stránce na tlačítko REGISTROVAT a vyberte termín koncertu.

3) Jste registrováni do soutěže. Přejeme hodně štěstí!

Zakladatel a hudební otec soutěže Skutečná liga, Lukáš Fousek, odpovídá na otázky:

 Jak vznikla myšlenka založit talentovou soutěž pro mladé hudebníky Skutečná liga? Jaká jsou její pravidla a kdo se může do projektu přihlásit?

Myšlenka založit Skutečnou liga mne napadla, když jsem se jako porotce jedné nejmenované hudební soutěže, dozvěděl výsledky pár dní před finálovým večerem. Nebylo to spravedlivé, a proto jsem začal zhmotňovat myšlenku jediné transparentní soutěže mladých talentovaných kapel. Jediným požadavkem bylo a je, aby kapela hrála živě na hudební nástroje a měla vlastní autorskou tvorbu a neměla hraní jako svůj hlavní zdroj příjmu.

Proč by se měly nadějné mladé kapely do soutěže přihlásit.

Chceme jít jinou cestou než je běžné. Ostatní soutěže v mnoha ohledech zkreslují reálnou situaci, když do nich mohou nastoupit pouze kapely, které mají dostatek finančních prostředků, aby mohly vyrobit demonahrávku. Výběr v těchto případech ovlivňuje také kvalita nahrávky. Dochází i k situacím, kdy jsou z demonahrávek vybrány i kapely, které již neexistují nebo dávno hrají jinou muziku. Proto se naše soutěž jmenuje Skutečná liga. Je určena pro všechny a je férová.

Co všechno čeká na výherce Skutečné ligy? 

Na kapely čekají živé koncerty na vybraných českých hudebních festivalech na adekvátním pódiu, kde se kapely mohou prezentovat stejně tak jako současné velké kapely a mohou přinést zdarma natočit svěží vítr na tuzemskou hudební scénu. Další ceny jsou neméně zajímavé. Pomůžeme kapelám jejich první videoklip, nahrát album v profesionálním hudebním studiu nebo jim naprogramujeme a vyřešíme webovou prezentaci.

Které kapely Ligou prošly a takzvaně se „uchytily“v českém hudebním byznysu?

Jsou to kapely jako Hentai Corporation, Lola běží, Segment, Pankix, X-left to die atd. Skoro na každém hudebním festivalu teď nalezneme kapely, co prošly Skutečnou ligou.

 

Partneři

Generální mediální partner

Hlavní partneři

Novinky emailem…

© 2020 Benátská! 2021|Změna programu vyhrazena|Grafický návrh: Toscani|Technické řešení: ONIT

Přihlášení neboRegistrovat