• English
  • Deutsch

Koupit vstupenku!

Velké usmíření na Benátské! Festival zahájí hanspaulský woodstock!

Když předloni pořadatelé festivalu Benátská! museli z technických důvodů na poslední chvíli zrušit vystoupení Žlutého Psa a Ivana Hlase, vyvolalo to v řadách fanoušků značnou nevoli a protesty hanspaulských bardů plnily stránky českých novin. Nyní to vypadá, že pořadatelé spolu s umělci vykouřili indiánskou dýmku míru, protože spor je zažehnán a každoroční tematicky zaměřený Večírek pro nedočkavé, kterým vždycky ve čtvrtek festival začíná, je letos věnován právě hanspaulským legendám. Kromě Žlutého psa se na hlavním pódiu vystřídají třeba Ivan Hlas, YoYo Band nebo Krausberry.

„Jsme pyšní na to, že můžeme v uceleném bloku představit kapely z legendární Hanspaulky. Hanspaulské hnutí mělo pro českou hudební scénu významný přínos. Již počet interpretů, kteří svým významem překročili hranice původně víceméně uzavřené společnosti, je velmi úctyhodný. Řada z nich specifickým způsobem přispěla k vývoji české hudební scény konce 20. století, včetně Ivana Hlase, Hejmova Žlutého psa, Yo Yo Bandu, Krausberry, Bluesberry nebo Honzy Kalouska,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

„Tenhle happyend nám nejenom umožňuje vrátit se na Benátskou, kterou máme rádi, ale zároveň představit něco z těch mejdanů, jam sessions a neopakovatelné atmosféry, která na Hansapulce vždycky vládla,“ dodává Hejma. „Už ani nepamatuju, kdy jsme se naposledy sešli na jednom pódiu v takhle monumentální sestavě!“

Hejma slibuje nejen povinnou smršť největších hitů všech zúčastněných umělců, ale také novinky z alb, které Žlutý pes (Stroj času) i Hlas (Vítr ve vlasech) vydali vloni, a navíc jako speciální bonus i prolínání jednotlivých spřízněných kapel v unikátních personálních i repertoárových kombinacích.

Partneři

Generální mediální partner

Hlavní partneři

Novinky emailem…

© 2022 Benátská! 2022|Změna programu vyhrazena|Grafický návrh: Toscani|Technické řešení: ONIT|Zásady cookies / Nastavení cookies

Přihlášení neboRegistrovat